תעסוקה נתמכת

מחקרים רבים מראים כי השתלבות בשוק החופשי מהווה אמצעי מרכזי ליצירת בטחון כלכלי, השתלבות חברתית, ויצירת תחושת משמעות ומסוגלות עבור אנשים המתמודדים עם מגבלה נפשית.

בקבוצת שכולו טוב אנו רואים את ההשתלבות בשוק החופשי כיעד מרכזי, ומאמינים שבאמצעות ליווי מקצועי ותמיכה מתמשכת של אנשי מקצוע מתמודדים רבים מסוגלים לכך. בהתאם למודל העבודה של הקבוצה, הקשר השוטף בין רכז ההשמה לבין מנהלי היחידות המשלבות אליהן הוא משתייך מאפשר היכרות מלאה יותר עם הרצונות, הצרכים, הכוחות והקשיים של כל מתמודד.

כאשר המתמודד מביע רצון לצאת לשוק החופשי, רכז ההשמה שכבר מכיר אותו מלווה את תהליך חיפוש העבודה תוך המשך ליווי גם במסגרת המשרה בשוק החופשי. במקרים של נשירה ממקום העבודה בשוק החופשי יש לאדם אפשרות לחזור לתקופת ביניים למסגרת המוגנת ולהמשיך להיות מלווה בצורה אינטנסיבית על-ידי אותו רכז השמה ואותו מנהל שיקום שליוו אותו כאשר הוא עבד בשוק החופשי.

לפי מודל העבודה של הקבוצה, היכולת לנוע קדימה, אחורה והצידה בין התעסוקות המוגנות וההכשרות השונות לבין התעסוקה הנתמכת, והאפשרות להמשיך לקבל תמיכה מאותם אנשי מקצוע הן בתקופות של התקדמות והן בתקופות של נסיגה, מעניקות בסיס איתן לתהליכים עמוקים וארוכי טווח של שיקום תעסוקתי.

בשלוש השנים האחרונות בלבד למעלה מ600 אנשים המקבלים ליווי תעסוקתי ב"שכולו טוב" השתלבו במגוון רחב של עבודות בשוק החופשי. הם מרוויחים שכר מינימום ומעלה וזכויות סוציאליות מלאות, וממשיכים לקבל ליווי מקצועי רציף מרכזות התעסוקה הנתמכת של הקבוצה. אנחנו עובדים בשיתוף פעולה עם רשתות ארציות רבות, כגון רמי לוי, ארומה, מקדונלד'ס, המשביר לצרכן, רנואר, הום סנטר, עמל ומעבר, סלקשיין, תקשוב ועוד.

לפרטים נוספים צרו קשר עם טל נויברגר, מנהל תעסוקה נתמכת ארצי בקבוצה:
taln@s-tov.org.il

מוזמנים לקרא מה כתבו עלינו המעסיקים – רשת רמי לוי, ארומה, מוזיאון ישראל ועוד.