סיפרו עלינו

נעם גדליהו מנהל אחריות חברתית ארומה אספרסו בר
"אנו מרוצים מאד משיתוף הפעולה שלנו עם שכולו טוב המסייע לנו במימוש מטרתנו לקידום ושילוב אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית בכלל"
העסקת אנשים עם מוגבלות קיימת בארומה מתחילת דרכה והחלה כבר בסניף הראשון (והיחיד באותו זמן) ברח' הלל בירושלים לפני כ 20 שנה. שכולו טוב הינו מהארגונים המלווים העסקה זו בסניפי הרשת בכל רחבי הארץ. מתחילת הדרך אנו נוכחים שהשמת האנשים עם המגבלות בסניפינו נעשית באופן אמין ומקצועי תוך התאמת יכולות העובדים עם צרכי ויכולות הסניף. מהניסיון הרב שלנו בהעסקת עובדים עם מוגבלות אנו יודעים כמה הקשר של מאמן ההשמה עם המעסיק, במקרה שלנו זכיין/ית הסניף, ועם העובד המשתלב הוא חשוב ולפעמים קריטי להצלחת ההשמה ולשימור מקום העבודה של העובד עם המוגבלות לאורך זמן. לאורך כל שנות שיתוף הפעולה שלנו עם שכולו טוב מאמני ומאמנות ההשמה היו תמיד זמינים הן לזכיינים ועובדי הסניפים והן לעובדים עם המוגבלות עצמם לסיוע בקליטה הראשונית, בליווי בהמשך העבודה ובסיוע בפיתרון קשיים ובעיות שעלו ועולים במהלך הזמן, כל זאת באופן מקצועי ויעיל. אנו מרוצים מאד משיתוף הפעולה שלנו עם שכולו טוב המסייע לנו במימוש מטרתנו לקידום ושילוב אנשים עם מוגבלות בחברה הישראלית בכלל, ובהגדלת מספר האנשים עם המוגבלות המועסקים בסניפים בפרט. בברכה, נעם גדליהו מנהל אחריות חברתית ארומה אספרסו בר
המלצה מוזאון ישראל
"התועלת שהמוזיאון מקבל מעובדים אלו היא רבה ובמקומות שהתקשינו לקלוט עובדים לתקופות ארוכות. אנו מרווחים מהשילוב של העובדים ונהנים מהתוצאות שלו"
מוזיאון ישראל עובד יותר משנה עם קבוצת "שכולו טוב". העמותה עוזרת למוזיאון באיתור עובדים מתאימים למגוון עבודות. כיום עובדים במוזיאון 10 עובדים המלווים ע"י "שכולו טוב". אשת הקשר, מיכל, מגיעה בשלב הצגת המשרה לאיוש, לומדת את הצרכים ומאתרת מועמדים מתאימים. את המועמדים היא מלווה להצגת המשרה ולאחר מכן לראיונות עבודה ולכל שלבי הבחינה של התאמתם. לאחר שנבחרו עובדים למשרה הם מלווים בשלב החפיפה ולאורך כל תקופת עבודתם. אנו מרוצים מאוד מהשתלבותם של העובדים של המוזיאון שהגיעו מ"שכולו טוב". העובדים מבצעים את עבודתם בצורה מעולה וזוכים לשבחים מכל גורמי המוזיאון ומהמבקרים שבאים איתם במגע. השילוב של העובדים עושה טוב למחלקות שקולטות אותם וגורמת להתגייסות כללית והרגשה של משמעות לכל העובדים הוותיקים. הליווי הצמוד של כל אחד מהעובדים מונע בעיות עוד לפני היווצרותן ומאפשר קליטה חלקה מוצלחת. אנו מקפידים להתייחס לכל אחד מהעובדים כעובד רגיל לטוב ולרע ולא נמנעים מלהעביר ביקורת על פעולות של העובדים אם צריך ואף לנקוט צעדים משמעתיים. לעובדים הללו מגיע יחס שווה וזה מה שגורם להם להרגיש חלק בלתי נפרד מהמוזיאון. שילוב העובדים והשת"פ עם "שכולו טוב" מתחבר לצורך שלנו כחברה לעזור ולשלב אוכלוסיות מיוחדות במעגל העבודה, אך לאחר השילוב התועלת שהמוזיאון מקבל מעובדים אלו היא רבה ובמקומות שהתקשינו לקלוט עובדים לתקופות ארוכות. אנו מרווחים מהשילוב של העובדים ונהנים מהתוצאות שלו. אני ממליץ לכל ארגון להתאמץ ולשלב עובדים אלו ולבדוק את האפשרות לעבוד עם העמותה שמייצרת תהליך מצוין ובדוק לשילוב חלק ומוצלח. בברכה, עודד רחמים ראש מחלקת ביטחון וחירום מוזיאון ישראל, ירושלים
רמי לוי - רותי מרדכי מנהלת מש"א ארצית על השת"פ עם "שכולו טוב"
"מההתרשמות הקרובה שלי אחר הפעילות המשותפת בסניפי הרשת, מה שבולט ב"שכולו טוב" הוא שהרכזים לא רק משלבים בעבודה את העובדים, אלא ממשיכים כל הזמן ללוות באופן צמוד את העובד אותו הם מאיישים ותומכים בו בזמן העבודה גם לאחר שהעובד משתלב אצלנו בעבודה השוטפת בסניף. הנהלת הסניף בו מועסק העובד יודעת שיש למי לפנות בכל שאלה או בכל נושא הקשור בעובד הנשלח ע"י העמותה."
"עם קבוצת "שכולו טוב" אני עובדת בשנתיים האחרונות. ניסיון העבודה שלנו עם העמותה מעולה, גם בשל העובדים המצויינים שאנחנו מגייסים דרכם וגם בזכות הליווי שהם נותנים לכל עובד בשטח. הקשר שלי הוא בעיקר מול מנהל התעסוקה הארצי טל נויברגר והקשר של מנהלות כ"א של הסניפים הוא מול הרכזים השונים של "שכולו טוב". מההתרשמות הקרובה שלי אחר הפעילות המשותפת בסניפי הרשת, מה שבולט ב"שכולו טוב" הוא שהרכזים לא רק משלבים בעבודה את העובדים, אלא ממשיכים כל הזמן ללוות באופן צמוד את העובד אותו הם מאיישים ותומכים בו בזמן העבודה גם לאחר שהעובד משתלב אצלנו בעבודה השוטפת בסניף. הנהלת הסניף בו מועסק העובד יודעת שיש למי לפנות בכל שאלה או בכל נושא הקשור בעובד הנשלח ע"י "שכולו טוב". בספטמבר האחרון הגעתי יחד עם שתי מנהלות כ"א של שני סניפים לאירוע ראש השנה של הקבוצה. האירוע היה מרגש ומרשים מאוד ודרכו יכולתי להתרשם מהעבודה המדהימה שנעשית. ההתרגשות באירוע הייתה גדולה גם עבורי וגם עבור מנהלות כ"א שהתלוו לאירוע, נחשפנו לקבוצות אנשים מדהימה, הן של עובדי העמותה שעושים עבודה שהיא שליחות אמת והן לעובדים הרבים שנכחו באירוע. והרגשנו שהשילוב שלהם בעבודה, מעבר לחשיבות הרבה שיש פה, מדובר גם בסיפוק אישי גדול שיילך איתנו לאורך שנים רבות קדימה. הרושם העז שיום זה הותיר בי ובמנהלות כ"א היה עצום והשאיפה שלנו היא כמה שיותר להגדיל את השותפות הזו בסניפים נוספים ובכמויות גדולות יותר. אנחנו ב"רמי לוי שיווק השקמה" מחויבים לנושא החברתי , רמי לוי אישית דורש מכל סניף לשלב בעלי מוגבלויות ואני תפילה שהלוואי ונצליח לשלב עוד ועוד עובדים מצוינים עם מוגבלות בשיתוף עם "שכולו טוב". חשוב להדגיש ולא כמליצה שהן העמותה והן רשת רמי לוי נהנים מהעבודה המשותפת. כל שנותר לי הוא להודות לטל על המסע המשותף ועל שיתוף הפעולה המוצלח, ישר כח!
על שיתוף הפעולה בין מסעדת "סוהו" בראשל"צ ל"שכולו טוב"
"הרגשתי שהמנהלת קארין היא מעסיקה שמצד אחד תתן פה ושם את התמיכה הנדרשת ואת ההתאמות בעיקר בשעות העבודה, ומצד שני תתייחס אל המתמודדים בדיוק כמו לכל עובד אחר"
אל מסעדת סוהו בראשון-לציון הגיע רכז התעסוקה נתמכת שלנו באזור, איתמר, דרך הפנייה של מרכז התמיכה למעסיקים של משרד הכלכלה. הוא מספר שכבר במעמד הראיון הראשוני הוא הרגיש אופטימיות לגבי הסיכוי לרקום כאן שיתוף פעולה: "הרגשתי שהמנהלת קארין היא מעסיקה שמצד אחד תתן פה ושם את התמיכה הנדרשת ואת ההתאמות בעיקר בשעות העבודה, ומצד שני תתייחס אל המתמודדים בדיוק כמו לכל עובד אחר". תוך זמן קצר יחסית נקלטו במסעדה 3 עובדים – 2 מהמפעל המשלב בראשל"צ - Paper Work ועובדת נוספת שהוכשרה בסניף "קפה טוב" בלוד. קארין מספרת שהיא מרוצה מאוד מהעובדים מכל בחינה: "אני יודעת שלא קל להם, כמו שלא קל לאף עובד כאן. מדובר במטבח של מסעדה גדולה, שעומדת בסטנדרטים מקצועיים מחמירים, אין אצלנו פשרות, זה מקום עבודה תובעני. שלושת העובדים שנקלטו אצלנו עושים עבודה מדהימה. למרות הקשיים הם נותנים את הנשמה ועושים עבודה מצויינת. ובנוסף הידיעה שאני יכולה תמיד להרים טלפון למלווה התעסוקתי בכל עניין היא גם פלוס גדול עבורי".
סאלי ביטון חדד- "סלקשיין מחסני אופנה בע"מ"
"אני יכולה לומר בוודאות כי הליווי של "שכולו טוב" הינו הכרחי ומסייע מאוד להצלחת השתלבותם בשוק העבודה"
בשנתיים האחרונות אנחנו עובדים עם קבוצת "שכולו טוב" בשילוב אנשים עם מוגבלויות שונות בסניפים שלנו. ההעסקה של עובדים בעלי מוגבלות בתחום הקמעונאות הכולל מכירה ושרות מעלה לעתים קשיים שונים. אך לאחר זמן רב בו אנו מעסיקים עובדים עם קשיים שונים בסניפי הרשת ובתפקידים שונים אני יכולה לומר בוודאות כי הליווי של "שכולו טוב" הינו הכרחי ומסייע מאוד להצלחת השתלבותם בשוק העבודה. הרכזת המלווה של "שכולו טוב" משמשת גורם מתווך בין העובד ובין המעסיק מתחילת ההעסקה ועד להשתלבות המלאה והשוטפת. אמנם בתחילת ההעסקה פעילות המלווה הינה אינטנסיבית יותר וחשיבותה גבוהה יותר אך לעיתים קרובות נדרשת התערבות המלווה גם במהלך ההעסקה. הנוכחות של המלווה ברקע חיונית לשני הצדדים. לעובד היא מעניקה תחושת בטחון ותמיכה ולנו המעסיקים את הסיוע בהכשרה ובבעיות שונות שעולות. הכרחי שאנצל הזדמנות זו להודות בעיקר לרכזת של "שכולו טוב" בדרום, לירז ברזילי היקרה, על השרות המסור והמקצועי אותו היא מעניקה לנו ולעובדים אותם היא מלווה, ועל כך שהיא מאתגרת אותנו לשלב בעלי מוגבלות כמעט בכל תפקיד ברשת.
ועידת ישראל לעסקים פרס יזמות
פרס ועידת ישראל לעסקים
ועידת ישראל לעסקים העניקה לעירד אייכלר, היזם והיו"ר של קבוצת שכולו טוב, פרס על יזמות
צרכנות חברתית בעיתון גלובס
עיתון גלובס לעסקים
עיתון גלובס לעסקים מעניק פרס לעירד אייכלר, יו"ר קבוצת שכולו טוב ועופר כהן, מנכ"ל קבוצת שכולו טוב, על הפעילות החברתית הקמת וניהול הקבוצה